КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN
ЛЬВІВСЬКИЙ КОЛЕДЖ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ КНУТД
Про коледж
КРЕДЕНЕЦЬ НЕЛЯ ДМИТРІВНА

доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник народної освіти України, Член спілки дизайнерів України

Адреса: 79000, м. Львів, вул. Вороного,6

Телефони для довідок:  тел./факс (032) 297-60-61

(032) 261-61-53 - директор 
(032) 235-80-98 - заступник директора з навчальної роботи
(032) 235-80-60 - заступник директора з гуманітарної освіти та виховання
(032) 235-81-03  - заступник директора з навчально-виробничої роботи
(032) 235-80-66 - навчальна частина

 

 

 

 

e-mail: 

web-site: http://lkim.lviv.ua/  

блог http://lklіm.blogspot.com

Історія

Львівський коледж легкої промисловості Київського національного університету технології та дизайну був створений як Львівський технікум легкої промисловості на підставі постанови Ради Народних Комісаріатів від 30 листопада 1944 р. №1469. На той час планувалося відкрити чотири основні відділення: механічне; швейно-технологічне; шкіряно-технологічне; скло-виробниче. 25 січня 1945 року почалися перші вступні іспити. Оскільки були воєнні роки, умови навчання були надзвичайно важкими, саме тому, замість запланованих 120 чоловік, до занять приступило лише 95, а через декілька місяців технікум залишила половина студентів.

У 1947-1948 навчальному році здійснено перший випуск студентів, а у 1948-1949 роках - чотири випуски. Їх було 206 – перших спеціалістів, які направлені на роботу механіками, технологами, конструкторами в різні куточки країни. Кількість студентів з кожним роком зростала, а кількість аудиторій не могла задовольнити потреб технікуму. Тоді міська рада надає технікуму під відбудову навчального закладу майже повністю зруйнований під час війни будинок, що тепер знаходиться на вул. Миколи Вороного, 6. Після відчайдушної праці багатьох людей в 1953 році будинок був повністю відновлений і став основним навчальним корпусом технікуму. Тоді ж весь будинок на вул. Пекарській, 9 було передано на потреби майстерень технікуму. Це дало можливість розширити навчально-виробничу базу. Технікум отримав нове обладнання, спеціальні швейні машини. В 1975 році на вул. Тарнавського, 106-А був побудований гуртожиток на 500місць.

З 1997 року навчальний заклад знаходиться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України. У 2004 році технікум перейменовано у Львівський державний коледж легкої промисловості. У 2007 році  Львівський державний коледж легкої промисловості стає структурним підрозділом Київського національного університету технологій та дизайну.

Очолює роботу коледжу з 1992 року директор Креденець Неля Дмитрівна - кандидат технічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, Член спілки дизайнерів України.

Випускники коледжу працюють керівниками, інженерами, механіками, технологами на  різних підприємствах легкої промисловості України, а саме на львівських фабриках - ВАТ «Маяк», ЗАТ «Весна-Захід», ВАТ «Ролада», ВАТ «Тротола», «Спецстиль», ВАТ «Силует», ТзОВ «Інтерсервіс», а також Бродівській, Золочівській, Самбірській, Мукачівській, Ужгородській, Вінницькій, Нововолинській швейних фабриках, а також на підприємствах Монголії, Куби, Конго, Нікарагуа, Анголи, Танзанії, Афганістані, Угорщини, Німеччини, Франції, Канаді та ін.

 

Сьогодні Львівський коледж легкої промисловості – це заклад,у якому навчаються біля 1000 студентів.

Навчальний корпус із спортивним залом, їдальнею, медичним та стоматологічним кабінетами, бібліотекою та читальним залом у центрі старовинного міста Львова; магазин-салон    «Студентська мода» і начально-виробничі майстерні, де студенти проходять усі види навчальної та технологічної практики, набувають практичних навичок майбутньої професії, стають фахівцями своєї справи; студентський гуртожиток з світлими просторими кімнатами на 2-3 особи, господарським приміщенням та кімнати відпочинку у мальовничому куточку Львова.

За час існування навчальним закладом підготовлено понад 20 тис. висококваліфікованих спеціалістів. Серед випускників коледжу – керівники, інженери, механіки, технологи провідних підприємств легкої промисловості України. Наші працівники працюють не лише на теренах України, але також у Монголії, на Кубі, Нікарагуа, Анголі, Танзанії, Афганістані, Угорщині, Німеччині, Франції та інших країнах.

Коледж тісно співпрацює з багатьма навчальними закладами м. Львова  та області, входить у структуру КНУТД.

 

Умови навчання

Для забезпечення навчального процесу підготовки молодших спеціалістів коледж має всі необхідні можливості. Матеріально-технічна база коледжу складається з чотирьохповерхового навчального корпусу, навчально-виробничих майстерень та магазину-салону «Студентська мода» і дев'ятиповерхового гуртожитку 500 місць. У навчальному корпусі є 2 актових зали, спортивний зал, бібліотека з читальним залом на 30 місць, буфет.

Відповідно до вимог навчальних планів у коледжі створено 27 навчальних кабінетів і 10 лабораторій, які забезпечують підготовку молодших спеціалістів за відповідними спеціальностями. Кабінети і лабораторії мають необхідні технічні засоби навчання, навчальні й інформаційні стенди, науково-методичне забезпечення дисциплін.

Навчально-виробничий процес забезпечує більше 60 педагогічних працівників, які мають високий професійний та науково-методичний рівень, досвід роботи на виробництві, проходять стажування на провідних кафедрах вищих навчальних закладів, базових підприємств. Серед них – доцент, три кандидати наук, двадцять викладачів вищої категорії, шість  – викладачів-методистів. Студенти та викладачі коледжу беруть участь у обласних і міжвузівських конференціях. Постійно 3-4 студенти коледжу є іменними стипендіатами (стипендія Верховної Ради, Президента України тощо).

Дисципліни

Циклова комісія зі спеціальності 133 Галузеве машинобудування

Нарисна геометрія;
Металознавство та конструкційні матеріали;
Безпека життєдіяльності;
Обробка різанням, металорізальний інструмент і верстати;
Інженерна графіка
Обладнання галузі;
Технологія ремонту обладнання галузі;
Теоретична механіка;
Прикладна механіка;
Основи розрахунку транспортних засобів галузі;
Прикладна електротехніка з основами електроніки;
Автоматизація технологічних процесів галузі;
Основи стандартизації, допуски, посадки та технічні вимірювання;
Електронне оснащення технологічного обладнання;
Мікропроцесори та мікропроцесорна техніка обладнання галузі;
Основи охорони праці;
Основи прикладної пневмо- та гідроавтоматики;
Технологія ремонту побутової техніки;

Циклова комісія зі спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Політична економія;
Технологічна практика;
Маркетинг;
Інфраструктура товарного ринку;
Менеджмент;
Соціологія;
Основи ринкових досліджень;
Маркетингова цінова політика;
Податкова система;
Комерційне товарознавства;
Комерційна діяльність організацій;
Зовнішньоекономічна діяльність;
Бухгалтерський облік;
Фінансовий облік;
Навчальна практика зі спеціальності;
Економічний аналіз;
Економіка підприємства;
Статистика;
Підприємницька діяльність;
Основи діловодства;
Макроекономіка;
Біржова діяльність.

Циклова комісія зі спеціальності 182 Технології легкої промисловості (Моделювання та конструювання промислових виробів)

Проектування пластичних форм одягу;
Рисунок;
Живопис;
Навчальна практика;
Конструювання виробів з різних матеріалів;
Історія стилів у мистецтві і костюмі;
Основи композиції;
Художнє проектування виробів;
Оздоблення одягу;
Технологічна практика;
Переддипломна практика;
Основи конструювання виробів;
Технологічна практика;
Дипломне проектування;
Основи САПР виробництва;
Конструювання виробів на фігури різної тілобудови;

Циклова комісія зі спеціальності 182 Технології легкої промисловості (Швейне виробництво)

Проектування підготовчо-розкрійних процесів;
Основи науково-технічної творчості;
Матеріалознавство;
Основи стандартизації, сертифікації та управління якістю продукції;
Технологія виробів;
Дипломне проектування;
Технологія виготовлення спеціальних видів виробів;
Виготовлення спеціальних видів виробів;
Технологічна практика;
Переддипломна практика;
Навчальна практика;

Комісія загальноосвітніх та соціально-гуманітарних дисциплін

Українська мова (за професійним спрямуванням)
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Українська література
Світова література
Історія України
Основи  філософських знань
Соціологія
Культурологія
Правознавство
Фізичне виховання
Основи захисту вітчизни

Комісія природничо-математичних наук

Вища математика
Фізика
Хімія
Біологія
Екологія
Інформатика та комп'ютерна техніка
Безпека життєдіяльності

Дозвілля

Коледж постійно займається пошуком нових творчих ідей, що сприяє якісній підготовці майбутніх спеціалістів. Студенти коледжу працюють над створенням колекцій одягу у Театрі студентської моди, в арсеналі  якого є понад 50 найрізноманітніших колекцій одягу різних напрямків і стилів. Також приймають участь у конкурсах, фестивалях, показах мод громадських святах та урочистостях місцевого та обласного рівнів.

Львівський коледж легкої промисловості КНУТД є багаторазовим лауреатом регіональних конкурсів, переможцем міжнародних виставок «Стиль» та дипломантом багатьох міських та обласних форумів і фестивалів У 2010 році театром моди була організована благодійна акція «Подаруй дітям світ казки», яка спрямована на підтримку Підкам'янецької школи інтернату для дітей зі зниженим слухом.

Студенти коледжу займаються у шоу-балеті «Па-ті-па» та «Action», а також мають можливість навчатися сучасного танцю у відомого українського хореографа Ксенії Кравчук. Заняття в гуртках  «Наша історія», «Дизайнер», «Школа бізнесу», « Юний технік» сприяють розвитку творчих можливостей.

У коледжі щорічно проводяться цікаві тематичні шоу-програми («Посвята в студенти», «День святого Валентина», «Happy Halloween Party»), конкурси «Перлина краси», «Молодий модельєр», Дні відкритих дверей.