КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

НАГОРОДИ ТА ВИЗНАННЯ

Визнання

За часи існування КНУТД мав різну назву, статус, структуру. Перша назва університету була Київський шкіряний інститут. Створений він 1 жовтня 1930 року з чисельністю студентів 485 осіб, з 20 травня 1944 року Київський технологічний інститут легкої промисловості, з 1993 року Державна академія легкої промисловості, з 1999 рокуКиївський державний університет технологій та дизайну, а 7 серпня 2001року враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності та за вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки Указом Президента України університету було надано статус національного. З того часу і дотепер носить назву Київський національний університет технологій та дизайну.

В 2015 році Київському національному університету технологій та дизайну виповнилось 85 років з дня заснування. За цей час університет став одним із провідних навчальних закладів України. Завдяки зусиллям багатьох поколінь педагогів підготовлено тисячі молодих спеціалістів, які гідно представляють свою alma-mater в економіці України, індустрії моди та дизайну, мають вагомі здобутки в розбудові української держави. Невід’ємною складовою діяльності Університету є інтеграція в європейський освітній та науковий простір, здійснення підготовки фахівців для багатьох країн світу. Високий професіоналізм і самовіддана праця колективу сприяють зміцненню освітнього потенціалу держави та забезпечують реформування вищої школи в умовах глобальних викликів. Зважаючи на досягнення Президент України Петро Порошенко привітав колектив Київського національного університет технологій та дизайну з 85-річним ювілеєм.

Університет має високе професійне та освітнє визнання, підтверджуючи свою конкурентоспроможність позиціями в національних та міжнародних рейтингах. Наразі найвищим досягненням КНУТД є внесення до одного з найбільш впливових міжнародних рейтингів університетів QS World University Rankings: EECA – регіонального рейтингу університетів Східної Європи й Центральної Азії. Рейтинг QS оцінює освітню і наукову діяльність університетів на основі результатів опитувань понад 140 тисяч експертів, академіків, роботодавців, а також показників наукової, міжнародної та освітньої діяльності. У рейтингу QS World University Rankings: Europe 2024 Київський національний університет технологій та дизайну посів 551-600 місце з-поміж 688 університетів Європи, 81 місце в Східній Європі, 13 місце проміж 33 українських і 5 місце серед університетів Києва.

Американський журнал CEOWORLD Magazine, який є провідним у світі бізнесу і технологій, оприлюднив результати щорічного Рейтингу Кращих дизайнерських шкіл світу у 2023 році.

Київський національний університет технологій та дизайну в Рейтингу-2023 посів 54 місце серед кращих світових шкіл моди та дизайну. Для університетської спільноти – це честь бути єдиними представниками від України та Східної Європи на цьому освітянському ринку. КНУТД з кожним роком підвищує свою значущість та позиції як на національному, так і на світовому рівні.

У 2016 році КНУТД займав 88 місце, і вже через сім років наша позиція піднялася на 34 сходинки. Це досягнення є результатом підвищення якості освіти в університеті, ефективної роботи науково-педагогічного колективу, підвищення наукового потенціалу вчених та дизайнерів, високих досягнень студентів, випускників та зусиль ректорату і Вченої ради.

Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД) успішно реалізує проект «Розвиток підприємницьких та інноваційних ініціатив в університеті» в рамках Програми  Британської Ради в Україні. 

Участь у Програмі Британської Ради сприяє подальшій інтернаціоналізації і розвитку міжнародного співробітництва та інтеграції КНУТД в Європейський освітній простір.

Успішна робота університету у проекті відмічена врученням Почесного Сертифікату Саймоном Вільямсом, Директором Британської Ради в Україні.

Ця нагорода є професійним визнанням  серед провідних  університетів України, підкреслюючи   унікальне суспільне значення освіти у сучасному світі.

 

ВЕЛИКА ХАРТІЯ УНІВЕРСИТЕТІВ

Київський національний університет технологій та дизайну, 18 вересня 2018 року, зробив важливий крок на шляху до інтеграції в елітне європейське освітнє середовище. В цей день у рамках заходів з відзначення 800-ї річниці з заснування Університету Саламанки (Іспанія) відбулась 30-та Асамблея співтовариства Великої хартії університетів.

Наш університет представляв ректор Іван Михайлович Грищенко. Підписавши документ про приєднання до Великої хартії університетів, ректор розпочав нову сторінку в історії Київського національного університету технологій та дизайну.

Велика хартія університетів (Magna Charta Universitatum) була підписана в 1988 році в рамках заходів, присвячених 900-річчю Болонського університету. Сутність консолідації європейських закладів освіти полягає в підкресленні найважливіших цінностей університетських традицій та формуванні тісних зв’язків між ними.

Підписання Великої хартії університетів має велике значення для нашої Альма-матер. Адже таким чином, спільнота Київського національного університету технологій та дизайну підтверджує свою підтримку головним цінностям, принципам і способам, якими керується освітній заклад у здійсненні своєї академічної діяльності. Перед колективом нашого університету відкриваються нові можливості в академічній мобільності, доступі до міжнародних наукових конференцій, бібліотек, досліджень; взаємному обміні важливою інформацією.

Вітаємо співробітників та студентів з цією визначною подією, яка є результатом спільної наполегливої праці всього колективу університету!

 

Кафедра промислової фармації факультету хімічних та біофармацевтичних технологій Київського національного університету технологій, як одна із лідерів з підготовки бакалаврів та магістрів промислової фармації  України, високо оцінена  експертами провідного міжнародного електронного журналу CEOWORLD Magazine, посіла почесне 61 місце серед кращих вищих шкіл  світу у галузі медичних та фармацевтичних наук, орієнтованих на здобувачів вищої освіти.

«Вибір Країни» - національна премія, де переможець визначається шляхом об'єктивного аналізу статистичних та маркетингових даних.

Метод порівняльного аналізу економічних показників, а також соціальних і маркетингових досліджень затверджений всесвітньою дослідницькою організацією WAPOR.

За офіційними даними державних органів статистики України, у результаті дослідження серед підприємств, які працюють в Україні, згідно з показниками фінансово-господарської діяльності Київський національний університет технологій та дизайну за вагомий внесок у розвиток України було нагороджено статус-званням «Вибір Країни 2020 року».

Нагорода «Вибір Країни 2020» – це результат кропіткої роботи і заслужений авторитет в очах клієнтів, партнерів і конкурентів. Також це підтвердження, що підприємство чесно платить податки і відрахування в соціальні фонди, піклується про своїх співробітників, створює робочі місця, впроваджує нові технології і формує новий тип економіки, який ґрунтується не на природних ресурсах, а на професіоналізмі.

Також за досягнуті успіхи та вагомий особистий внесок у розвиток і процвітання компанії, організаторський талант, високий бездоганний професіоналізм і безумовну відданість інтересам компанії та колективу ректор університету, д.е.н., професор, академік Іван Михайлович Грищенко був нагороджений національним сертифікатом «Золоті руки».

 

Лауреати Державних премій

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №808/2022

про присудження Національної премії України імені Бориса Патона 2022 року 

 

На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

1. Присудити Національну премію України імені Бориса Патона 2022 року:

- за роботу "Технології для систем захисту військовослужбовців: функціональні матеріали, композити та покриття"

 

ГАНУЩАК-ЄФІМЕНКО Людмилі Михайлівні – докторові економічних наук, проректорові Київського національного університету технологій та дизайну

ГАЛАВСЬКІЙ Людмилі Євгеніївні – докторові технічних наук, начальникові науково-дослідної частини Київського національного університету технологій та дизайну

БАРСУКОВУ В'ячеславу Зіновійовичу – докторові хімічних наук, завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

ГАРАНІНІЙ Ользі Олександрівні – докторові технічних наук, завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

АРАБУЛІ Світлані Іванівні – кандидатові технічних наук, завідувачеві відділу Київського національного університету технологій та дизайну

ХОМЕНКУ Володимиру Григоровичу – докторові технічних наук, доцентові Київського національного університету технологій та дизайну

 

2. Установити розмір Національної премії України імені Бориса Патона на 2022 рік триста тисяч гривень кожна.

 

Президент України Володимир Зеленський

30 листопада 2022 року

АРАБУЛІ Світлана Іванівна,
к.т.н., доцент КНУТД

ГАНУЩАК-ЄФІМЕНКО Людмила Михайлівна,
д.е.н., професор КНУТД

БАРСУКОВ В’ячеслав Зіновійович,
д.т.н., професор КНУТД

ГАРАНІНА Ольга Олександрівна,
д.т.н., професор КНУТД

ГАЛАВСЬКА Людмила Євгеніївна,
д.т.н., професор КНУТД

ХОМЕНКО Володимир Григорович,
д.т.н., доцент КНУТД

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №660/2021

про присудження Національної премії України імені Бориса Патона 2021 року 

 

На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

1. Присудити Національну премію України імені Бориса Патона 2021 року:

- за роботу "Текстильні матеріали і вироби спеціального та військового призначення"

 

ОСТАПЕНКО Наталії Валентинівні – докторові технічних наук, завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

КОЛОСНІЧЕНКО Олені Володимирівні – докторові мистецтвознавства, професорові Київського національного університету технологій та дизайну

 

2. Установити розмір Національної премії України імені Бориса Патона на 2021 рік триста тисяч гривень кожна.

 

Президент України Володимир Зеленський

16 грудня 2021 року

ОСТАПЕНКО Наталія Валентинівна,
д.т.н., професор КНУТД

КОЛОСНІЧЕНКО Олена Володимирівна,
д. мистецтвознавства, професор КНУТД

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №138/2018

Про присудження Державних премій України

в галузі науки і техніки за 2017 рік

На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

1. Присудити Державні премії України в галузі науки і техніки 2017 року:

- за роботу "Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття"

КАПЛУНУ Віктору Володимировичу - докторові технічних наук, проректорові Київського національного університету технологій та дизайну

ЧАБАНУ Віталію Васильовичу - докторові технічних наук, проректорові Київського національного університету технологій та дизайну

ЗДОРЕНКУ Валерію Георгійовичу - докторові технічних наук, завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

ЧУБУКОВІЙ Ользі Юріївні - докторові економічних наук, завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

ЩЕРБАНЮ Володимиру Юрійовичу - докторові технічних наук, завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

ПІПІ Борису Федоровичу - докторові технічних наук, професорові Київського національного університету технологій та дизайну

ЩЕРБАНЮ Юрію Юрійовичу - докторові технічних наук, завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Київський коледж легкої промисловості";

2. Установити розмір Державної премії України в галузі науки і техніки за 2017 рік двісті сімдесят тисяч гривень кожна.

Президент України                П. ПОРОШЕНКО

19 травня 2018 року

Каплун Віктор Володимирович,
доктор технічних наук, професор

Чабан Віталій Васильович,
доктор технічних наук, професор

Здоренко Валерій Георгійович,
доктор технічних наук, професор

Чубукова Ольга Юріївна,
доктор економічних наук, професор

Щербань Володимир Юрійович,
доктор технічних наук, професор

Піпа Борис Федорович,
доктор технічних наук, професор

Щербань Юрій Юрійович,
доктор технічних наук, професор

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №675/2014

Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2013 року

На підставі подання Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

1. Присудити державні премії України в галузі науки і техніки 2013 року:
за роботу "Поліфункціональні шкіряні та хутрові матеріали":

ГРИЩЕНКУ Івану Михайловичу - докторові економічних наук,
ректорові Київського національного університету технологій та дизайну

ГАРКАВЕНКО Світлані Степанівні - докторові технічних наук,
завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

КАСЬЯНУ Едуарду Євгеновичу - докторові технічних наук,
завідувачеві кафедри Київського національного університету технологій та дизайну

ДАНИЛКОВИЧУ Анатолію Григоровичу - докторові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

КОНОВАЛУ Віктору Павловичу - докторові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

МОКРОУСОВІЙ Олені Романівні -докторові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

ПЛАВАН Вікторії Петрівні - докторові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

СКИБІ Миколі Єгоровичу - докторові технічних наук,
ректорові Хмельницького національного університету

ЖИГОЦЬКОМУ Олександру Григоровичу - кандидатові хімічних наук,
старшому науковому співробітникові інституту проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича ПАН України

ЛІЩУКУ Віктору Івановичу - докторові технічних наук,
генеральному директорові публічного акціонерного товариства "Чинбар.

2. Установити розмір Державної премії України в галузі науки і техніки на 2013 рік двісті п'ятдесят тисяч гривень кожна.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

23 серпня 2014 року

ГРИЩЕНКО Іван Михайлович
д.е.н., ректор КНУТД

ГАРКАВЕНКО Світлана Степанівна
д.т.н., професор

КАСЬЯН Едуард Євгенович
д.т.н., професор

ДАНИЛКОВИЧ Анатолій Григорович
д.т.н., професор

КОНОВАЛ Віктор Павлович
д.т.н., професор

МОКРОУСОВА Олена Романівна
д.т.н., професор

ПЛАВАН Вікторія Петрівна
д.т.н., професор

ЛІЩУК Віктор Іванович
д.т.н., професор

 

Лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки за 2014 рік

«Волокнисті матеріали та вироби легкої промисловості з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями»:

БЕРЕЗНЕНКО Сергій Миколайович – доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри технології та конструювання швейних виробів

КОЛОСНІЧЕНКО Марина Вікторівна - доктор технічних наук, професор,
декан факультету дизайну

СЛІЗКОВ Андрій Миколайович – доктор технічних наук, професор,
директор Науково-дослідного інституту метрології, стандартизації та сертифікації

СУПРУН Наталія Петрівна – доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри матеріалознавства та технології переробки текстильних волокон

ІГНАТЬЄВА Ірина Анатоліївна – доктор економічних наук, професор,
проректор з науково-педагогічної роботи

КОСТРИЦЬКИЙ Валерій Всеволодович - доктор технічних наук, професор

ВЛАСЕНКО Вікторія Іванівна - кандидат технічних наук, доцент

БЕРЕЗНЕНКО Сергій Миколайович
д.т.н., професор

КОЛОСНІЧЕНКО Марина Вікторівна
д.т.н., професор

СЛІЗКОВ Андрій Миколайович
д.т.н., професор

СУПРУН Наталія Петрівна
д.т.н., професор

ІГНАТЬЄВА Ірина Анатоліївна
д.е.н., професор

КОСТРИЦЬКИЙ Валерій Всеволодович
д.т.н., професор

ВЛАСЕНКО Вікторія Іванівна
к.т.н., доцент

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1191/2007

Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2007 року

На підставі подання Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

1. Присудити державні премії України в галузі науки і техніки 2007 року:

- за цикл робіт «Наукові основи, розроблення та впровадження конкурентоздатних ресурсозберігаючих технологій волокнистих матеріалів та виробів»:

БЕРЕЗНЕНКУ Миколі Петровичу – докторові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

ГЛУБІШУ Петру Андрійовичу – докторові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

ІРКЛЕЮ Валерію Михайловичу – докторові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

РОМАНКЕВИЧУ Олегу Володимировичу – докторові хімічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

ЦЕБРЕНКО Марії Василівні – докторові хімічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

ОМЕЛЬЧЕНКУ Василю Дмитровичу – кандидатові технічних наук,
професорові Київського національного університету технологій та дизайну

КЛЕЙНЕРУ Юрію Яковичу – кандидатові технічних наук,
доцентові Київського національного університету технологій та дизайну

РЕЗАНОВІЙ Наталії Михайлівні – кандидатові технічних наук,
старшому науковому співробітникові Київського національного університету технологій та дизайну

КЕРНЕРУ Сергію Мойсевичу – кандидатові технічних наук,
генеральному директорові закритого акціонерного товариства «Возко»

ТУРЧАНЕНКУ Юрію Тимофійовичу – пенсіонерові

2. Установити на 2007 рік розмір Державної премії України в галузі техніки сто двадцять п’ять тисяч гривень кожна.

Президент України Віктор Ющенко

10 грудня 2007 року

БЕРЕЗНЕНКО Микола Петрович
д.т.н., професор КНУТД

ГЛУБІШ Петро Андрійович
д.т.н., професор КНУТД

РОМАНКЕВИЧ Олег Володимирович
д.т.н., професор КНУТД

ЦЕБРЕНКО Марія Василівна
д.х.н., професор КНУТД

ОМЕЛЬЧЕНКО Василь Дмитрович
к.т.н., професор КНУТД

КЛЕЙНЕР Юрій Якович
к.т.н., доцент КНУТД

РЕЗАНОВА Наталія Михайлівна
к.т.н., с.н.с. КНУТД

 

Лауреати Державних премій для молодих вчених

 

Указ Президента України № 1111/2011

Про присудження щорічних

премій Президента України для молодих вчених 2011 року

 

На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю

1.Присудити Державні премії Президента

За роботу «Синтез окислювальних барвників на текстильних матеріалах»

 ГАРАНІНІЙ Ользі Олександрівні – кандидатові технічних наук, доцентові Київського національного університету технологій та дизайну
 РЕДЬКО Яні Володимирівні – кандидатові технічних наук, доцентові Київського національного університету технологій та дизайну

Указ Президента України891/2009

Про присудження щорічних

премій Президента України для молодих вчених 2009 року

 

На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:

1. Присудити Державну премію Президента:

За роботу «Розробка конкурентоздатних поліфункціональних текстильних композиційних матеріалів технічного призначення»

АРАБУЛІ (Ковтун) Світлані Іванівні – кандидату технічних наук, завідувачу сектору міжнародних навчальних програм навчально-наукового центру міжнародного співробітництва

ПОСТАНОВА

Верховної Ради України № 1918-IX від 01.12.2021

Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2020 рік

 

На підставі подання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Верховна Рада України постановляє:

1. Присудити Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2020 рік:

За роботу «Концепція інноваційного розвитку кластерного підприємництва на засадах брендингу»

ГАНУЩАК-ЄФІМЕНКО Людмилі Михайлівні –  доктору економічних наук, професору кафедри Київського національного університету технологій та дизайну МОН України
НІФАТОВІЙ Олені Михайлівні – доктору економічних наук, професору кафедри Київського національного університету технологій та дизайну МОН України