КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД) –
державний заклад вищої освіти України
(Kyiv National University of Technologies and Design)

Київський національний університет технологій та дизайну (КНУТД) ‒ це багатопрофільний навчально-науково-інноваційний комплекс із широко розвинутою інфраструктурою і сучасною матеріально-технічною базою, який здійснює багаторівневу підготовку кваліфікованих фахівців різних спеціальностей. Університет є флагманом у підготовці фахівців для галузей легкої і хімічної промисловості, індустрії моди, бізнесу, художньо-технічного моделювання і дизайну промислових виробів, мистецтва, економіки і побутового сервісу, юриспруденції та ін. Це один із найстаріших у країні закладів вищої освіти технологічного профілю. Університет має низку унікальних наукових шкіл, що здійснюють науково-інноваційну діяльність і визнані в Україні, та за кордоном.

Київський національний університет технологій та дизайну засновано 17 квітня 1930 року відповідно до наказу Вищої ради народного господарства № 1240 як Інститут шкіряної промисловості. Від цієї дати, вважається, що розпочалася історія університету. Дослідження витоків підготовки фахівців свідчать, що фактично її можна віднести до початку ХІХ ст., коли було започатковано професійну підготовку ремісників, які виготовляли товари зі шкіри, хутра, текстилю кустарним і кооперативним способами. Позаяк, ця тема ще чекає на ґрунтовні дослідження.

Із 1944 року заклад вищої освіти мав назву Київський технологічний інститут легкої промисловості (КТІЛП); із 1993 року – Державна академія легкої промисловості України (ДАЛПУ); із 1999 року – Київський державний університет технологій та дизайну (КДУТД); від 2001 року – Київський національний університет технологій та дизайну.

За роки плідної діяльності було підготовлено десятки тисяч фахівців для економіки України, а також для країн Європи, Азії, Африки та Латинської Америки. Це свідчить про здатність університету конкурувати на глобальному ринку освітніх послуг.

Університет пишається своїми викладачами й науковими школами. Головним здобутком та гордістю КНУТД є наші випускники, які становлять міцну  інженерно-технічну основу не тільки в легкій та хімічній промисловості, а й у бізнесі, дизайні, побутовому обслуговуванні, оборонній та приладобудівельній галузях. З-поміж наших випускників: діячі уряду та державних органів влади різних рівнів, учені, відомі дизайнери, успішні керівники та бізнесмени, фахівці різних сфер економічної діяльності.

Університет здійснює освітню й наукову діяльність відповідно до законодавства України та Статуту КНУТД.

Місія університету полягає в сприянні сталому розвитку регіону і країни, у  задоволенні потреб населення в освіті незалежно від місця проживання/перебування; у підготовці конкурентоспроможних фахівців для економіки; в активній участі в особистому розвитку кожної людини, її вихованні й удосконаленні здібностей.

Мета університету – навчати й виховувати молодь, реалізовувати необхідні суспільству якісні освітні послуги незалежно від місця проживання / перебування споживачів; розвивати нaявний потенціал учасників освітньо-нaукового процесу, їх творчі здібності, активну соціальну, громaдянську позицію.

Ціль – позиціонувaння стaновлення КНУТД як нaйкрaщого й впливового нa міхнaродному рівні університету приклaдних досліджень із високоякісною освітньою тa нaуковою репутaцією.

Завдання університету – забезпечення якісної освітньої діяльності здобувачів вищої освіти з дотримaнням безпекових умов; розвиток наукових досліджень і трансфер технологій та інновацій у реальний сектор економіки; інтеграція у світовий ринок науки і освіти.

Акцентуючи нa досягнутому рівні розвитку й беручи до увaги виклики сьогодення, одним із зaвдaнь Університету є його перетворення нa провідний дослідницький тa нaвчaльно-нaуковий центр із підготовки висококвaліфіковaних фaхівців, нaуково-педaгогічних і нaукових кaдрів вищої квaліфікaції.

Виконання важливих функцій, покладених на Університет щодо підготовки фахівців, формування національної еліти України, сприяння інтеграції України у європейський і світовий економічний, освітянський та науковий простір як рівноправного партнера, потребують ефективного розвитку наукових досліджень й трансферу технологій у реальний сектор національної економіки, активної участі в соціально-економічному розвитку територій. Mи орієнтуємося на роботу на засадах сталого розвитку університету підприємницького типу.

 

Національне та міжнародне визнання

Університет має високе професійне та освітнє визнання, підтверджуючи свою конкурентоспроможність позиціями в національних та міжнародних рейтингах. Наразі найвищим досягненням КНУТД є внесення до одного з найбільш впливових міжнародних рейтингів університетів QS World University Rankings: EECA – регіонального рейтингу університетів Східної Європи й Центральної Азії. Рейтинг QS оцінює освітню і наукову діяльність університетів на основі результатів опитувань понад 140 тисяч експертів, академіків, роботодавців, а також показників наукової, міжнародної та освітньої діяльності. У рейтингу QS World University Rankings: Europe 2024 Київський національний університет технологій та дизайну посів 551-600 місце з-поміж 688 університетів Європи, 81 місце в Східній Європі, 13 місце з-поміж 33 українських і 5 місце серед університетів Києва.

Окрім того у 2023 році наш університет уперше в історії рейтингування від найпрестижнішого Міжнародного рейтингу закладів вищої освіти QS WORLD UNIVERSITY RANKINGS увійшов до світового рейтингу за освітньою програмою: «Мистецтво та дизайн» QS  World University Rankings by Subject 2023 (https://knutd.edu.ua/hot-news/15044/) і був кваліфікований у цьому сегменті з 201 по 240 позиції у світі, при цьому посів перше і єдине місце в Україні! Варто зазначити, що за всю історію існування рейтингу за предметом, жодний український ЗВО не удостоївся такої високої оцінки!

Суттєвим визнанням є також висока оцінка нашої науково-освітньої діяльності Американським журналом «CEOWORLD Magazine», який є провідним міжнародним бізнес-журналом для керівників вищої ланки, бізнес-лідерів та заможних людей, оприлюднив результати щорічного Рейтингу Кращих дизайнерських шкіл світу у 2023 році. Київський національний університет технологій та дизайну в Рейтингу-2023 посів 54 місце з-поміж кращих світових шкіл моди та дизайну. Для університетської спільноти – це честь бути єдиним представником від України та Східної Європи на освітянському ринку. КНУТД з кожним роком підвищує свою значущість та позиції як на національному, так і на світовому рівні.

У 2016 році КНУТД займав 88 місце, а вже через сім років ми піднялася на 34 сходинок. Це досягнення є результатом підвищення якості освіти в університеті, ефективної роботи науково-педагогічного колективу, підвищення наукового потенціалу вчених, дизайнерів, високих досягнень студентів, випускників та діяльності ректорату і Вченої ради.

Цього року журнал “CEOWORLD” опитав 185 000 керівників, випускників, світових інфлюенсерів, професіоналів індустрії моди, викладачів шкіл моди, роботодавців та рекрутерів у 200 країнах світу в період з 15 листопада 2022 року по 22 лютого 2023 року. Десять відсотків інтерв'ю були проведені телефоним опитуванням, 82 % - онлайн, а 8 % - поштою або особисто. Усі кількісні інтерв'ю проводилися конфіденційно, не покладаючись на дані, надані установами. Рейтинг базується на семи основних показниках якості та репутації.

Загальний бал (100 %) – це сума балів:

1. Сприйняття впливу світових брендів (20 %);

2. Відгуки рекрутерів (20 %);

3. Відгуки роботодавців (10 %);

4. Рівень працевлаштування (10 %);

5. Право на вступ (10 %);

6. Спеціалізація (10 %);

7. Академічна репутація (20 %).

Також утретє «CEOWORLD Magazine» вніс КНУТД до світового рейтингу ТОП-100 найкращих наукових шкіл та університетів, які  забезпечують навчання  висококваліфікованих спеціалістів у галузі медицини та фармації. У рейтингу 2022 року наш університет посів 61 місце, покращивши на чотири позиції попереднє досягнення.

У грудні 2023 року за результатами експертного оцінювання Київський національний університет технологій та дизайну знову внесено до світового рейтингу «Green Metric World University Rankings», що дає можливість університету на право членства в глобальній мережі закладів вищої освіти, що впроваджують парадигму сталого розвитку, ключовим змістом якої є взаємодія й інтеграція економічних, соціальних та екологічних вимірів. Так, цього року КНУТД посів 6 позицію з-поміж ЗВО України, піднявшись порівнняно з 2021 роком на 9 сходинок.

За рейтингом «WEBOMETRICS» від Cybermetrics Lab (Іспанія)  оприлюдненим у січні 2023 р. університет  посів 24 місце з-поміж 306 закладів вищої освіти України.

 

У грудні 2021 року Університет уперше введено до впливового Міжнародного рейтингу закладів вищої освіти SCImago Institutions Ranking. В основу рейтингу покладено три групи показників. Показник наукової-освітньої діяльності враховує обсяг, вплив та якість дослідницького результату установи. Показник інновацій розраховується на основі кількості патентних заявок установи та цитувань, які отримують його дослідницькі результати від патентів. Соціальний показник базується на кількості сторінок вебсайту закладу та кількості зворотних посилань із соціальних мереж. Варто зазначити, що за показником дослідницького рангу університет увійшов до першого квартилю Q1 (24 % кращих ЗВО світу). Наразі університет посідає 16 місце з 44 обраних ЗВО з України (https://www.scimagoir.com/rankings.php?sector=Higher+educ.&country=UKR).

Університет є одним із перших українських закладів вищої освіти, який пройшов незалежні зовнішні аудити, проведені Національним сертифікаційним центром «СТАНДАРТ» та Міжнародним сертифікаційним центром «QMSCERT» (Італія), за результатами яких отримав сертифікати відповідності системи менеджменту якості освітньої діяльності вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, чим підтвердив, що в Університеті: працює висококваліфікований колектив наукових, науково-педагогічних та адміністративних працівників; процеси, що пов’язані з наданням освітніх послуг, виконуються на високому професійному рівні; розроблено нормативно-правовий інструментарій системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності; положення й інструкції задокументовано й доведено до відома персоналу, який їх обов’язково виконує; використовуються ефективні засоби контролю системи менеджменту якості.

За даними наукометричної бази «SCOPUS» 2023 року за кількістю цитувань світовою науковою спільнотою публікацій науковців університету, КНУТД покращив показники на 8 позицій порівняно з минулим роком, входить до групи ЗВО з високим науковим потенціалом з індексом Гірша h=27.

Київський національний університет технологій та дизайну також займає високі позиції за результатами консолідованого рейтингу українських університетів «Osvita.ua» та входить до ТОПкращих університетів України за рейтингом «ТОП-200 Україна» (http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=7420).

 

Освітня діяльність

КНУТД розвивається через трансформацію закладу вищої освітив підприємницький університет. Освітню і наукову діяльність професорсько-викладацького колективу спрямовано на розвиток підприємницької культури та дизайну співробітництва із бізнес спільнотою і роботодавцями, здійснюючи різноманітні заходи з просування інновацій та мистецтв.

Київський національний університет технологій та дизайну здійснює підготовку близько 10000 здобувачів освіти за всіма рівнями вищої освіти (у т.ч 1626 іноземних здобувачів вищої освіти), а також фахової передвищої освіти.

Детальнішу інформацію наведено в таблицях 1–7.

Таблиця 1

Загальна характеристика

Київського національного університету технологій та дизайну

№ з/п

Показники діяльності

Кількісні параметри

1.

Ліцензований обсяг університету, осіб на рік

7536

 

у т.ч. за ступенями (освітньо-кваліфікаційними рівнями), осіб:

 

- початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти

20

 

– фаховий молодший бакалавр

1835

 

– бакалавр

3490

 

– магістр

2020

 

– доктор філософії

171

2.

Кількість здобувачів вищої освіти разом, осіб:

 10642

 

у т.ч. за формами навчання, осіб:

 

 

– денна

8816

 

– заочна

1826

3.

Кількість спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців:

 

 

– фаховий молодший бакалавр

9

 

– бакалавр

38

 

– магістр

21

 

– доктор філософії

15

 

– доктор наук

10

4.

Кількість кафедр:

27

 

з них випускових

27

5.

Кількість факультетів

6

6.

Кількість інститутів

6

7.

Кількість центрів та навчальних комплексів

9

8

Кількість загальноуніверситетських підрозділів

21

9

Кількість спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій

6

 

Організацію навчальної, методичної, організаційної та наукової роботи студентів в університеті забезпечують:

3 коледжі:

– ВСП «Фаховий коледж мистецтв та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну»;

– ВСП «Львівський фаховий коледж індустрії моди Київського національного університету технологій та дизайну»;

– ВСП «Чернігівський фаховий коледж інженерії та дизайну Київського національного університету технологій та дизайну».

6 факультетів:

– Дизайну;

– Мистецтв і моди;

– Хімічних та біофармацевтичних технологій;

– Мехатроніки та комп’ютерних технологій;

– Управління та бізнес-дизайну;

– Культурних і креативних індустрій.

6 інститутів:

– Інститут права та сучасних технологій;

– Інститут інженерії та інформаційних технологій;

– Міжнародний інститут аспірантури і докторантури;

– Міжнародний інститут академічної мобільності та співробітництва;

– Київський інститут Технологічного університету Цілу;

– Науково-дослідний інститут економіки.

9 центрів:

–  Центр підготовки іноземців;

– Навчально-науковий комплекс військової підготовки;

– Навчальний центр «Студентське кафе»;

– Центр праці та кар’єри;

–  Студентський центр моди, креативних ідей та творчості;

– Українсько-польський навчальний центр;

– Україно-азербайджанський культурно-освітній центр;

– Центр енергоефективності;

–  База відпочинку «Спортивно-оздоровчий табір «Молодіжний».

 

18 загальноуніверситетських підрозділів:

– Приймальна комісія;

– Навчально-методичний центр управління підготовкою фахівців;

– Центр менеджменту якості освітньої діяльності;

– Офіс міжнародної та проєктної діяльності;

– Науково-технічна бібліотека;

– Науково-дослідна частина;

– Інформаційно-обчислювальний центр;

– Музей історії розвитку університету;

– Військово-мобілізаційний відділ;

– Відділ охорони праці та пожежної безпеки;

– Штаб цивільного захисту;

– Видавничий відділ навчально-наукових матеріалів;

– Відділ маркетингових комунікацій;

– Канцелярія;

– Юридичний відділ;

– Відділ кадрів;

– Планово-фінансовий відділ;

– Бухгалтерія;

– Господарські підрозділи.

 

Університет здійснює підготовку фахівців за:

16 галузями знань (табл.2);

спеціальностями освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра (табл. 3);

38 спеціальностями освітнього ступеня бакалавра (табл. 4);

22 спеціальністю освітнього ступеня магістра (табл. 5);

15 спеціальностями освітньо-наукового ступеня доктора філософії (табл. 6);

10 спеціальностями наукового ступеня доктора наук (табл. 7).

Таблиця 2

Перелік галузей знань підготовки фахівців

№ з/п

Шифр та найменування галузі знань

1

01

Освіта/Педагогіка

2

02

Культура і мистецтво

3

03

Гуманітарні науки

4

05

Соціальні та поведінкові науки

5

07

Управління та адміністрування

6

08

Право

7

10

Природничі науки

8

12

Інформаційні технології

9

13

Механічна інженерія

10

14

Електрична інженерія

11

16

Хімічна інженерія та біоінженерія

12

17

Електроніка, автоматизація та електронні комунікації

13

18

Виробництво та технології

14

22

Охорона здоров’я

15

24

Сфера обслуговування

16

28

Публічне управління та адміністрування

 

Таблиця 3

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітньо-професійного ступеня
фахового молодшого бакалавра

з/п

Шифр та найменування спеціальності

1

021

Аудіовізуальне мистецтво і виробництво

2

022

Дизайн

3

071

Облік і оподаткування

4

076

Підприємництво та торгівля

5

133

Галузеве машинобудування

6

141

Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка

7

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

8

182

Технології легкої промисловості

242

Туризм і рекреація

 

Таблиця 4

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітнього ступеня бакалавра

№ з/п

Шифр та найменування спеціальності

1

014

Середня освіта (за предметними спеціальностями)

2

015

Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)

3

017

Фізична культура і спорт

4

022

Дизайн

5

023

Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

6

026

Сценічне мистецтво

7

028

Менеджмент соціокультурної діяльності

8

034

Культурологія

9

035

Філологія

10

051

Економіка

11

052

Політологія

12

053

Психологія

13

054

Соціологія

14

071

Облік і оподаткування

15

072

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок

16

073

Менеджмент

17

075

Маркетинг

18

076

Підприємництво та  торгівля

19

081

Право

20

105

Прикладна фізика та наноматеріали

21

121

Інженерія програмного забезпечення

22

122

Комп’ютерні науки

23

123

Комп’ютерна інженерія

24

124

Системний аналіз

25

125

Кібербезпека та захист інформації

26

126

Інформаційні системи та технології

27

131

Прикладна механіка

28

133

Галузеве машинобудування

29

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

30

161

Хімічні технології та інженерія

31

162

Біотехнології та біоінженерія

32

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

33

182

Технології легкої промисловості

34

183

Технології захисту навколишнього середовища

35

226

Фармація, промислова фармація

36

241

Готельно-ресторанна справа

37

242

Туризм і рекреація

38

281

Публічне управління та адміністрування

  

Таблиця 5

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітнього ступеня магістра

з/п

Шифр та найменування спеціальності

1

015

Професійна освіта (Технологія виробів легкої промисловості)

2

022

Дизайн

3

051

Економіка

4

071

Облік і оподаткування

5

072

Фінанси, банківська справа,  страхування та фондовий ринок

6

073

Менеджмент

7

075

Маркетинг

8

076

Підприємництво та  торгівля

9

081

Право

10

122

Комп’ютерні науки

11

123

Комп’ютерна інженерія

12

131

Прикладна механіка

13

133

Галузеве машинобудування

14

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

15

161

Хімічні технології та інженерія

16

162

Біотехнології та біоінженерія

17

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

18

182

Технології легкої промисловості

19

183

Технології захисту навколишнього середовища

20

226

Фармація, промислова фармація

21

241

Готельно-ресторанна справа

22

242

Туризм і рекреація

 

Таблиця 6

Перелік спеціальностей підготовки фахівців освітньо-наукового ступеня
доктора філософії

з/п

Шифр та найменування спеціальностей

1

015

Професійна освіта (за спеціалізаціями)

022

Дизайн

051

Економіка

4

072

Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок

073

Менеджмент

075

Маркетинг

076

Підприємництво та  торгівля

081

Право

9

122

Комп’ютерні науки

11 

133

Галузеве машинобудування

12

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

13

152

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

14

161

Хімічні технології та інженерія

15

174

Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

16

182

Технології легкої промисловості

17

226

Фармація, промислова фармація

  

Таблиця 7

Перелік спеціальностей підготовки фахівців наукового ступеня
доктора наук

з/п

Шифр та найменування спеціальностей

1

022

Дизайн

2

051

Економіка

3

073

Менеджмент

4

076

Підприємництво та торгівля

5

132

Матеріалознавство

6

133

Галузеве машинобудування

7

141

Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

8

152

Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

9

161

Хімічні технології та інженерія

10

182

Технології легкої промисловості

 

Окрім освітнього і наукового процесів здобувачі освіти беруть активну участь у громадському, культурному та спортивному житті університету та м. Києва. Багато студентів залучено до участі в художніх колективах і творчих студіях. Здобувачі освіти беруть участь у Всеукраїнському студентському конкурсі вокального мистецтва «Зіркова пісня», конкурсі стартап-проєктів «Інноватика в освіті, науці, бізнесі: виклики та можливості», Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «DIGITAL FASHION», Всеукраїнському студентському конкурсі з розроблення web-сторінок «WEB-технолог», Міжнародному конкурсі одного образу та новорічно-різдвяного декору «Сузір’я Каштан», Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, тижнях іноземних мов, а також у спортивних турнірах, змаганнях тощо. А традиційний Міжнародний конкурс «Печерські каштани» – це справжня феєрія втілення ідей талановитих молодих дизайнерів, яким можуть позаздрити навіть знані фахівці.

Творчі колективи КНУТД представляють своє мистецтво на міських та всеукраїнських мистецьких фестивалях, конкурсах, оглядах, а також на міжнародних фестивалях, виступають у багатьох закладах освіти столиці.

В університеті здобувачі освіти мають можливість займатися такими видами спорту як: футбол, волейбол, баскетбол, бадмінтон, настільний теніс, атлетична гімнастика та кульова стрільба. Ми пишаємося нашими видатними спортсменами, які досягли високих результатів під час навчання в університеті: Оленою Костевич – заслуженим майстром спорту України з кульової стрільби, чемпіонкою олімпійських ігор, світу, Європи; Наталею Сергієнко – заслуженим майстером спорту України, чемпіонкою Дефлімпійських ігор, чемпіонкою світу, Європи, Універсіади з настільного тенісу; Мар’яною Стоянович – майстром спорту міжнародного класу з дзюдо та сумо, срібною призеркою молодіжного чемпіонату Європи; Богданом Гончаренко – майстером спорту міжнародного класу з карате, багаторазовим чемпіоном України, Європи та світу; Артемом Коноваловим – майстером спорту України з карате, чемпіоном України, Європи та світу; студентом Бдгар Хосровяи, який здобув перемогу на Чемпіонаті світу з карате та ін.

 

Науково-інноваційна діяльність та розвиток мистецького потенціалу

Наш університет – це центр науки, інновацій, думок, ідей, розробок, досліджень. Залучення наукових дослідників різних поколінь, об’єднаних загальною метою, програмою та стилем дослідницької роботи під керівництвом визнаних суспільством науковців, дало змогу забезпечити високу ефективність наукових розробок, їх поширення та впровадження, а також відтворити наукові пошуки на якісно новому рівні. Нині у Київському національному університеті технологій та дизайну сформувалися й плідно працюють наукові й мистецькі школи, які зробили вагомий внесок у розвиток науки та культури національного та міжнародного масштабів. І, безперечно, надалі наукові дослідження в університеті будуть поглиблюватися і розвиватися, наближаючись до світового рівня.

У Київському національному університеті технологій та дизайну наукові дослідження провадять у рамках діяльності 16 наукових шкіл:

  1. «Розробка теоретичних і прикладних основ економіки вищої освіти, професійної підготовки кадрів для управління бізнесом».
  2. «Електрохімічна енергетика, захист від електромагнітного випромінювання».
  3. «Наукові та практичні засади створення поліфункціональних текстильних матеріалів та виробів з прогнозованими властивостями».
  4. «Динаміка рідких та квазірідких середовищ в технологічному обладнанні легкої промисловості».
  5. «Фізико-хімічні основи формування структури колагену у виробництві шкіри та хутра».
  6. «Технічні та організаційні основи підвищення якості продукції на базі сучасних методів метрології, стандартизації та сертифікації».
  7. «Дизайн, ергономіка та технічна естетика».
  8. «Наукові основи розробки, створення та фіксації внутрішньої форми взуття і асортименту».
  9. «Вдосконалення методів проектування машин легкої промисловості».
  10. «Конструкційні полімерні матеріали та композити».
  11. «Фарбування текстильних матеріалів барвниками, які утворюються на волокні».
  12. «Комп'ютерний графічний просторовий дизайн».
  13. «Наукові основи створення адаптивних приладів і сенсорних систем для контролю параметрів технологічних процесів, навколишнього середовища та оцінки їх впливу на фізичний та психічний стан людини».
  14. «Розробка теоретичних основ нових технологій виробництва тонковолокнистих матеріалів».
  15. «Математичне моделювання, алгоритмічне та програмне забезпечення САПР».
  16. «Соціально-орієнтовані швейні та текстильні вироби для людей з інвалідністю, важкохворих та інших маломобільних осіб».

У Київському національному університеті технологій та дизайну діють три мистецькі школи:

  1. «Рух у просторі і часі».
  2. «Дослідження тектонічної структури костюма у розробці перспективних колекцій одягу».
  3. «Українське графічне мистецтво та дизайн».

В Університеті створено і працює 27 науково-дослідних лабораторій, зокрема Центр колективного користування науковим обладнанням «Технології адитивного виробництва» (3D-друк) та Аналітично-дослідна випробувальна лабораторія «Текстиль-Тест».

З-поміж науково-педагогічних працівників КНУТД: 1 академік Національної академії наук України, 1 академік Національної академії педагогічних наук України, 6 заслужених діячів науки і техніки України, 5 заслужених працівників народної освіти України, 1 заслужений економіст України, 1 заслужений працівник промисловості України, 1 заслужений працівник сфери послуг України, 1 заслужений архітектор України, 1 заслужений діяч мистецтв України.

Упродовж існування університету 28 науковців отримали звання «Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки».

2007 p. – за цикл робіт «Наукові основи, розроблення та впровадження конкурентоздатних, ресурсозберігаючих технологій волокнистих матеріалів та виробів»;

2013 р. – за роботу «Поліфункціональні шкіряні та хутрові матеріали»;

2014 р. – за роботу «Волокнисті матеріали та вироби легкої промисловості з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями»;

2017 р. – за роботу «Ресурсоощадні технології виробництва текстилю, одягу та взуття»;

Вчених Університету відзначено також Національною премією України імені Бориса Патона. Її лауреатами стали 10 науковців КНУТД.

2021 р. – за роботу «Текстильні матеріали і вироби спеціального та військового призначення».

2022 р. – за роботу «Технології для систем захисту військовослужбовців: функціональні матеріали, композити та покриття».

Основними замовниками наукової продукції у 2023 році були: 

ТОВ «Ім.Текс», ТОВ «УМТК Трейд», ТОВ «Ніка ТекстПлюс», ТОВ «ТД Спецодяг», ТОВ «Крок-Спецодяг», ТОВ «АНВА», ТОВ «ТУСМО», ТОВ «ТЕКСІКА», ФОП Сігал, ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика», ПрАТ «Астра-Люкс», ТОВ «Формстиль», ТОВ «ТД Домашній Текстиль», ТОВ «Олтекс», ПП «Текстиль-Контакт», ТОВ «Мік», ТОВ «Топ-Текс», ТОВ STG, ТОВ Росе, ТОВ «ГРАНД ФАБРІК», ТОВ «ГРАНД МАЙСТЕР», ТОВ «Балістика», ПрАТ «ТФ РОЗА», ТОВ «Асторія Ю», ПП ВКФ «ВЕСНА-ДІЛОГІЯ», ТОВ «ЯВІР ТЕХНОСТИЛЬ», ФОП Величко, ТОВ «ВТК КАШТАН», ПП Домен Грін, ТОВ «Терра-Текс», ТОВ «ПРОМ ЗІЗ», ТОВ «УНІВЕРСАЛ», ТОВ-ЮТЕК, ФОП ЛОЇК ІННА, ТОВ «ЗОЛОТИЙ КЛЕВЕР», ТОВ «МІД ПРО», ТОВ «АЛЬФА СЕК'ЮРІТІ», ФОП КОРЕШКОВ, ТОВ «ГРІН-МОДА», ФОП ЛЕВЧУК С.М., ТОВ «ПРЕСВАЙТ», ТОВ «ФУМІГАНТ АГРО», ТОВ «ЕД’ЮГЕТ», ТОВ «ТЕРЕЙД ПРІМ», ТОВ «ТК-ХАБ», ТОВ «ШФ ГАЛАНТ», Компанія «НІКА-ТЕКСТ ПЛЮС», ТОВ Ультрасейфеті, ТОВ АСУ, ТОВ «Харків завод», ТОВ «ХІММЕЛЬТЕК-УА», ТОВ «АНВА», ТОВ «НВП ТЕМП-3000», ТОВ «КЕТТЕЛЬХІМ», ТОВ «УКРАЇНСЬКІ КОЗАКИ», ТОВ «ПРОМІНЬ», ТОВ «МЕВЛАНА ХОМ», ТОВ «ТИСХУТРОЛЮКС», ТОВ «ТК ТЕКС ТРЕЙД», ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО», АТ «Українська залізниця», ТОВ «ЦЕНТР ТЕКСТИЛЬ УКРАЇНА», ТОВ «ТРЕЙД КОМПАНІ 2021», ВЧ 3078+СТГ, ТОВ «ВІТА-ТЕКС», ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», ПП «Аудиторська фірма «АУДИТ-ОПТІМ», АТ «Страхова Компанія «ІНГО», ТОВ «УКРЮГІМПЕКС», ТОВ «ОКШИНА», ТОВ «ГЛОРІ ПАРК», АТ «ФАРМАК», ТОВ «НОРЛА-УКРАЇНА» та інші.

Більшість наукових пропозицій структурних підрозділів університету для взаємодії з бізнесом розміщено на онлайн-платформі МОН України «Наука для бізнесу».

В університеті у 2023 році виконувались такі міжнародні наукові проєкти та гранти:

–     уперше у рамках програми «Горизонт Європа»: проєкт 101103752 -GR4FITE «Стійке постачання графіту для анодів літій-іонних акумуляторів завдяки сталому розвитку європейського ланцюгу постачання»;

–     проєкт: «Розбудова міжнародного потенціалу в інноваціях, трансфері та підприємництві з акцентом на спільний досвід у закладах вищої освіти»,

–     грант за програмами НАТО G 5772 «Наука заради миру та безпеки»: «Портативний зарядний пристрій для солдатів»;

–     грант за програмами НАТО G НАТО G 6053 «Наука заради миру та безпеки» «Інгібування осідання бактерій та формування біоплівок шляхом фізичного контролю навколишнього середовища»;

–     проєкт у рамках партнерської угоди P645В з УНТЦ «Американська енерго-технологічна компанія АЕТС, Чікаго, USA»;

–     проєкт «Маркетинговий розвиток екотериторії університету для рекреації post-COVID осіб» (2023–2024 рр.), у рамках програми спільного українсько-турецького співробітництва.

–     проєкт у межах україно-словацького співробітництва «Удосконалення енергоменеджменту гібридних фотоелектричних систем локальних об’єктів з накопичувачами енергії»;

–   науково-дослідна робота у рамках конкурсу за державною цільовою науково-технічною програмою проведення досліджень в Антарктиці «Дослідження біоплівкоутворення модельних мікробних угруповань, асоційованих з судинними рослинами Антарктики».

 

Публікаційна активність НПП КНУТД: у міжнародних виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus науково-педагогічними працівниками університету опубліковано156 наукових статей, у Web of Science – 67 наукових статей порівняно з попереднім (у 2022 р. у Scopus – 137, у Web of Science – 99). Частка публікацій на 1 НПП у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science Core Collection у 2023 році становить 0,7 порівняно з попереднім 2022 роком 0,77 відповідно. H-index Університету у 2023 році становив 27 (проти минулого року 24).

Станом на 01.01.2024 у наукометричній базі даних Web of Science Core Collection проіндексовано 795 документи (зростання на 20,8 %, порівняно з минулорічним показником – 729, станом на 01.01.2023 р.), автори яких вказали місцем роботи/навчання Київський національний університет технологій та дизайну.

Публікаційний доробок у 2023 році сформовано 1514 друкованими працями, із яких: 15 монографій видано в Україні, 12 – виданих за кордоном; 11 підручників та навчальних посібників.  Фахових наукових статей – 540, із яких 141 стаття опублікована в зарубіжних виданнях.

Науковці університету взяли участь у 535 конференціях, в т.ч. міжнародного рівня – 436, Всеукраїнського рівня – 99; 36 семінарах та 14 круглих столах. Кількість доповідей на конференціях 936, у т.ч. міжнародного рівня – 627. На базі університету проведено 15 конференцій, з них 9 міжнародного рівня.

У 2023 році в Університеті вперше започатковано та проведено Міжнародний конкурс наукових робіт здобувачів вищої освіти за 3-ма науковими напрямами: Art and Design; Fashion industry; Public and Corporate Management. У Конкурсі прийняли участь 226 здобувачів вищої освіти з 47 закладів. Всього було подано 193 наукові роботи з 9 країн учасниць. У результаті 23 роботи студентів нашого Університету стали переможцями даного Конкурсу.

У рамках ІV Всеукраїнської конференції здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Інноватика в освіті, науці та бізнесі: виклики та можливості» традиційно проведено Всеукраїнський конкурс стартап-проєктів «КРАЩИЙ СТАРТАП КНУТД 2023», в якому прийняло участь 35 стартап-проєктів від здобувачів вищої освіти КНУТД та інших ЗВО України (у 2022 р. – 32 стартап-проєктів).

У Київському національному університеті технологій та дизайну видають наукові журнали та професійні періодичні видання, що публікуються українською, англійською, польською мовами: «Технології та інжиніринг», «Журнал стратегічних економічних досліджень», «Management», «ART&DESIGN», «Індустрія моди» та електронний науковий журнал «Інженерія», які внесено до Переліку наукових фахових видань України категорії Б.

В університеті діє аспірантура та докторантура. Протягом 2023 року захищено 4 докторські дисертації, 1 кандидатську дисертацію та 9 дисертаційних досліджень – на здобуття ступеня доктора філософії. Протягом 2023 року в Університеті діяли 6 докторських вчених рад та 11 разових  вчених рад у 2023 році. Від організації та проведення процедури захисту дисертацій отримано коштів на суму 102 тис. грн. Ефективність аспірантури у 2023 році – 56 %, ефективність докторантури – 50 %.

Дисертаційні дослідження виконуються в рамках міжнародних, держбюджетних та науково-дослідних робіт кафедр та 84 ініціативних тем (проти 2022 року 67 ініціативних тем), що мають державну реєстрацію в УкрІНТЕІ.

Нині університет здійснює підготовку докторів філософії за 17 спеціальностями та докторів наук за 10 спеціальностями. Триває робота наукових шкіл університету та реагуючи на виклики часу здійснюється переорієнтація напрямів наукових досліджень для відбудови нашої держави та подолання наслідків військових дій.

Стипендії та нагороди молодих учених:  У 2023 р. стипендію Кабінету Міністрів України продовжують отримувати 3 науковці. Стипендію Президента України – 2 аспіранти; Стипендію Міністерства освіти Китайської народної республіки для аспірантів – 2 аспіранти.

Вже протягом восьми років на базі Київського національного університету технологій та дизайну діє Освітній інвестиційно-технологічний кластер легкої промисловості в м. Києві, партнерський склад якого 11 квітня 2023 року поповнився новим академічним стейкхолдером Львівським торговельно-економічним університетом. Учасники Кластеру реалізуватимуть спільні проєкти для одержання конкурентних переваг шляхом консолідації зусиль усіх учасників для досягнення синергетичного ефекту розвитку не тільки членів кластеру, а і міст Києва та Львова в цілому, це нова «архітектура» та «дизайн співпраці бізнесу, науки та влади». У рамках даного заходу ректор академік НАПН України Грищенко І.М та заступник голови ради Кластеру директор ТОВ «РА.ДА» Прохоровський А.С. презентували підсумки роботи Кластеру в умовах війни.

Наукова та інноваційна діяльність в умовах повномасштабної війни була спрямована передусім на збереження, розвиток та використання науково-технічного й науково-мистецького потенціалу, залучення академічних працівників до співробітництва з профільними оборонними підприємствами, освітньо-інвестиційним кластером легкої промисловості, бізнес-асоціаціями та іншими учасниками екосистеми шляхом проведення спільних досліджень, комерціалізації їх результатів і трансферу технологій задля зміцнення обороноздатності нашої держави, на підготовку науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації для підвищення якості й ефективності результатів наукових досліджень Київського національного університету технологій та дизайну для відновлення та розвитку економіки України загалом.

 

Інтернаціоналізація освіти та науки

У рамках реалізації «Програми інтернаціоналізації Київського національного університету технологій та дизайну на 2024-2028 рр.» університет успішно підвищує рівень міжнародного співробітництва у сфері освітньої й науково-дослідної діяльності, формуючи ефективну систему міжнародних взаємозв’язків, здатних сприяти виконанню стратегічних завдань закладу.

У надскладних умовах військової агресії російських загарбників, університет вирішує стратегічні завдання інтернаціонального вектору розвитку, підтримуючи і просуваючи позитивний імідж закладу вищої освіти у світовому освітньому просторі й підвищуючи власну конкурентоспроможність на міжнародній арені ринку освітніх послуг, адаптуючи передовий досвід університетів світу та впроваджуючи його у практику діяльності університету за всіма напрямами.

Підтвердженням ефективності міжнародної діяльності є 60 двосторонніх угод про науково-освітнє співробітництво з університетами та установами з 27 країнами світу. Протягом 2023 року укладено 15 нових угод із провідними Балтійськими університетами,  Литви, Латвії, Естонії, Туреччини, Чехії, Польщі, Словаччини, Азербайджану, Молдови та ін. Угоди передбачають проведення спільних наукових досліджень, сприяють розвитку міжнародної кооперації між закладами вищої освіти.

Незважаючи на складні воєнні умови, викладачі, студенти, аспіранти та співробітники університету зробили все можливе для відносно повноцінної роботи університету та розвитку міжнародної співпраці.

Програма ЄС Erasmus+ в університеті виконується з урахуванням положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС із питань освіти, молоді, спорту та громадянського суспільства та внутрішніх положень, затверджених Вченою радою.

Університет є активним учасником цієї програми у сфері вищої освіти з міжнародної академічної мобільності, співпраці між університетами та європейських студій, а також інших напрямів і сфер зокрема:

КА 1. Академічна мобільність. Міжнародна (кредитна) мобільність реалізується студентами та викладачами з 12 європейськими університетами, а саме: Бірмінгем Сіті Університетом (Велика Британія), Еллінським Середземноморським університетом (Греція) та Балтійською міжнародною академією (Латвія), Еге Університетом (Туреччина), Університетом Вітовта Великого (Литва), Швейцарським федеральним технологічним інститутом Цюріху, (Швейцарія), Університетом Матея Бела (Словацька Республіка), Університетом прикладних наук ім. Лавослава Ружичка (Хорватія), Естонським університетом підприємництва Майнор (Естонія), Університету прикладних наук та мистецтва (Бельгія), Вищої школи управління (Польська республіка), Вища Школа Управління та Адміністрації (Польська республіка),  Вищої школи бізнесу в Домброві Гурніча (Польська республіка), Карагандинський технічний університет імені Абилкаса Сагінова (Казахстан), Мінгачевірський державний університет ( Азейпрбаджан) та інші. Близько 1000 представників університету (НПП та здобувачів вищої освіти), взяли участь у міжнародних заходах академічної мобільності (стажування, практика, форуми, круглі столи, навчання тощо), за різними форматами участі.

Напрям «Жан Моне» у межах проєкту Erasmus+ у 2024 році успішно реалізовується викладачами та студентами факультету управління та бізнес-дизайну за модулем  «Сприяння розвитку Європейських навичок та підходів для сталої біоекономіки в умовах гострих викликів України» .

КА 2. Проєкти Erasmus+ задля розвитку інновацій та обміну успішними практиками. Так, у 2024 році в університеті успішно реалізуються проєкти «Міжнародної мережі віртуальних молодіжних бізнес-хабів» викладачами та студентами факультету управління та бізнес-дизайну. Проєкти «Європейська академія молодих дизайнерів Fashion TEX для вивчення інноваційних технологій у цифровому дизайні одягу» та «3D Концепції для освіти моди в Україні» реалізовуються студентами та викладачами факультету мистецтв і моди.

Здійснюється співпраця за програмою твінінг з університетом-партнером Шеффілд-Халлам (Велика Британія).

За сприяння міжнародної організації DAAD у 2024 році в університеті успішно впроваджено та реалізовано проекти: «Україна цифрова: Забезпечення академічної успішності під час кризи» спільно з Технічним університет Берліну (Німеччина). «Оновлення контенту та покращення якості викладання онлайн-курсів з комп’ютерної інженерії» спільно з Кооперативним державним університетом Баден-Вюртемберга (Німеччина).

Системна та цілеспрямована робота університету з розвитку міжнародної співпраці та експорту освітніх послуг за межі України дала можливість у 2023/2024 н.р., порівняно з попередніми роками, значно збільшити кількість студентів з інших країн: здобувачами вищої освіти є 1626 іноземних громадян з понад 20 країн світу.

В університеті успішно функціонує 3 англомовні освітні програми зі спеціальностей 073 Менеджмент, 122 Комп’ютерні науки та 226 Промислова фармація.

Студенти-іноземці беруть активну участь в освітній, мистецькій, спортивній, волонтерській та науковій діяльності Університету.

В межах Китайсько-українського проекту з  Технологічним університетом Цілу наразі здійснюється підготовка 1026 здобувачів вищої освіти за спеціальностями 022 Дизайн, 161 Хімічні технології та інженерія, 162 Біотехнології та біоінженерія. Також за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти за спеціальністю 022 Дизайн здобувають вищу освіту 57 осіб, про що підписано угоду з Університетом науки та технологій Шеньсі.

Таким чином, основним змістом освітньої діяльності Київського інституту Технологічного університету Цілу (КІТУЦ) та співпраці із Університетом науки та технологій Шеньсі є формування інноваційного міжкультурного україно-китайського освітнього середовища, впровадження новітніх освітніх інноваційних технологій та підвищення якості освіти, розвиток науки та міжнародної мобільності студентів, аспірантів, викладачів, а також спільне керівництво дисертаційними роботами, забезпечення конкурентоспроможності української освіти на світовому ринку освітніх послуг.

У 2024 році КНУТД активно продовжує брати участь у діяльності міжнародних організацій, у деяких із них одноосібно представляючи науково-освітню спільноту України. Нині Київський національний університет технологій та дизайну є членом таких освітніх та професійних європейських та світових організацій як:

-      Велика Хартія Університетів (Magna Charta Universitatum);

-      Міжнародна асоціація університетів (IAU – International Association of Universities);

-      Міжнародна Асоціація університетів та коледжів мистецтва, дизайну та медіа (CUMULUS) – єдиний представник з України;

-      Міжнародна федерація фармацевтів (FIP – International Pharmaceutical Federation;

-      Міжнародна федерація технологів трикотажного виробництва (IFKT) – єдиний представник з України;

-      Асоціації університетів текстильного профілю AUTEX 

-    Німецько-українське товариство економіки та науки (DUG WW) – єдиний представник з України та інших.

 

Видатні випускники

Київський національний університет технологій та дизайну підготував понад 150 тисяч випускників, якими пишається колектив закладу. З-поміж них: міністри легкої промисловості України О. Я. Касьяненко та Г. Г. Нікітенко; заступник міністра зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі В. І. Олійник, заступники міністра О. В. Соколов, М. І. Масло та ін.; державні діячі В. І. Радченко та В. В. Голуб; народні депутати України А. О. Мокроусов і Г. І. Васильєва, відомий дизайнер, президент концерну «Voronin» М. Л. Воронін та Л. М. Вороніна; голова спостережної ради ПАТ «Володарка» Л. Т. Гавриш, голова ради директорів об'єднання «Талан» М. І. Лаврик, генеральний директор об’єднання «Київ» П. Ю. Тарасюк, директор ТОВ «Дана-мода» м. Київ Л. І. Іванова, президент  ліги «Укршкірвзуттяпром»  О. Г. Бородиня, генеральний директор ПАТ «Чинбар» м. Київ В. І. Ліщук, голова правління ПАТ «Промінвестбанк» А. В. Рожок, та багато інших відомих керівників підприємств та об’єднань.

Випускниками КНУТД є президент Української технологічної академії І. І. Половніков, ректор Хмельницького національного університету М. Є. Скиба, ректор КТІЛП В. В. Анохін, ректор Київського економічного інституту менеджменту «Екомен» В. Д. Рожок; професори університету Ф. А. Мойсеєнко, М. П. Березненко, В. П. Коновал та ін., а також керівники підприємств, науково-дослідних установ України, країн СНД, Балтійських країн, далекого зарубіжжя.

З-поміж відомих випускників університету є військовослужбовці вищого рангу, такі як  В. І. Радченко – міністр внутрішніх справ України (1994—1995), голова Служби безпеки України (1995–1998, 2001–2003), секретар РНБО України (2003–2005), віцепрем’єр-міністр України (12.01.–25.05.2007). присвоєно військове звання генерал армії з 1998 р; О. Г. Ложечніков – генерал-майор Служби безпеки України, президент компанії «Українська національна служба економічної безпеки і захисту інвестицій»; М. В. Ценов – генерал-майор міліції, перший заступник начальника ГУБОЗ МВС України.

А також:

П. Ю. Тарасюк – Герой Соціалістичної Праці, повний кавалер ордена «За заслуги», Почесний громадянин м. Києва, генеральний директор взуттєвого об’єднання «Київ» (1970—2004), викладач університету І. А. Матвієнко – Герой Радянського Союзу та ін.

У  КНУТД виплекано плеяду талановитих і відомих дизайнерів, з-поміж них: Тетяна Земськова, Олена Ворожбіт – креативні директори будинку моди «Земськова-Ворожбіт», Діана Дорожкіна – креативний директор будинку моди «Діана Дорожкіна», Андре Тан – відомий український дизайнер одягу, власник бренду «Andre Tan», Костянтин  Володін – директор рекламного агентства «Маркет Пульс Україна»,  Діана Агаян –  провідний дизайнер з хутрових виробів, Іван Фролов – відомий український дизайнер, засновник бренду одягу «FROLOV», Серж Смолін – дизайнер будинку моди «IDOL», Айна Гассе – відомий український дизайнер, власниця бренду «Gasse».

Чимало наших успішних випускників працює на провідних фармацевтичних підприємствах України: ПрАТ «ФФ «Дарниця», ПАТ «Фармак», корпорація «Артеріум», ПАТ «Київмедпрепарат», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» та ін.

Левову частину інженерів, керівників середньої ланки, керівників підприємств нині становлять наші випускники. Можемо впевнено стверджувати, що випускники КНУТД і сьогодні успішно адаптуються, і модернізують економіку відповідно до сучасних потреб.

Славетний університет, завдячуючи високому професіоналізму науково-педагогічних працівників, підготував багато видатних особистостей, діячів уряду, державних органів влади різних рівнів, учених, фахівців різних сфер економічної діяльності, успішних керівників, бізнесменів. Це свідчить про якість підготовки здобувачів освіти в університеті, про рівень надання освітніх послуг та знань.

Здорова творча атмосфера, взаємодовіра і взаєморозуміння, почуття відповідальності, корпоративна культура є запорукою динамічного розвитку і щасливого майбутнього колективу, що забезпечує нашим випускникам якісну освіту та престижний диплом.

КНУТД розвивається як науково-дослідний комплекс, зберігаючи все краще від класичного університету та реалізуючи програми інноваційного розвитку. Модель розвитку університету базується на академічній репутації, науковій діяльності, освітній сфері та системі управління.

Конкурентні переваги Київського національного університету технологій та дизайну:

1. Основні конкурентні переваги пов’язані з динамічним та інтенсивним розвитком у останні роки. Це суттєвий науково-інноваційний фундамент успішного економічного розвитку.

2. Організація освітнього процесу базується на концепції практико-орієнтованого навчання, метою якої є ефективна взаємодія галузі освіти із реальним сектором економіки. Провідні фахівці, представники роботодавців залучаються до практичних занять, майстер-класів, читання лекцій, керівництва практиками, участі в екзаменаційних комісіях тощо.

3. В основі освітнього процесу в університеті – тріада «університет–бізнес–влада» із використанням переваг створеного освітнього інвестиційно-технологічного кластеру легкої промисловості в м. Києві. Для колективу важлива концентрація зусиль та ресурсів на напрямах діяльності для руху університету як інноваційної організації, підвищення віддачі від використання наявних нематеріальних активів.

4. Якість як затрати, як процес і як результати. Реформування університету враховує нові вимоги суспільства до якості освітніх послуг. Колектив університету постійно працює над забезпеченням внутрішньої та зовнішньої системи якості освіти.

5. Університет організаційно забезпечив упровадження постійно діючої системи моніторингу, збору, аналізу, оцінювання й управління процесами енергоспоживання енергоносіїв та води, відповідального їх використання. Економія ресурсів, ощадливість, збереження – умова стійкого фінансового благополуччя університету.  

У Київському національному університеті технологій та дизайну створено умови, щоб кожен студент міг проявити себе в навчанні, спорті, художній самодіяльності, адміністративній роботі, науково-дослідній, творчій діяльності тощо. Саме в формуванні духовного потенціалу особистості, сили її духу й полягає суть становлення справжньої Людини, справжнього Патріота, справжнього Українця. Знання, культура, якісна освіта в храмі науки і культури забезпечують шлях до успіху. Випускники університету здобудуть ґрунтовні знання, стануть творцями нашого майбутнього, у якому ми будемо жити. Вони візьмуть на себе відповідальність за його вигляд і характер, будуть жити, працювати та розвиватися в ньому. Можна говорити про багато речей, що є важливими в нашому житті, все-таки найважливішою залишається освіта та підготовка молоді до місії – творити майбутнє. І таку ґрунтовну освіту можна отримати у чудовому університеті – КНУТД, який трансформується у підприємницький, розвиваючи підприємницьку культуру й співробітництво із бізнес-спільнотою та роботодавцями, упроваджуючи різноманітні заходи з використанням інноваційних технологій та підтримуючи партнерство між університетом та підприємствами.

Технології й дизайн — це потрібно всім, Ти знай.

А пізнати їх секрет допоможе Університет!

КНУТД  це творчість,

КНУТД  це досвід,

КНУТД – це успіх та престиж!

Як прийдеш до нас навчатись,

Світ відкриється без меж!